Kosgeb Destekli Factoring Projesi: Hızlı Factoring (Son Çıkan Haberlerimden)

26 yaşındaki iktisat mezunu genç girişimci Alper Acarlı nın geliştirdiği yeni iş fikri Kosgeb kursunda desteklenen projelerden oldu. Acarlı, mütevazi imkanlarıyla başlattığı kendi projesini Kosgeb ve Esnaf Sanatkarlar Odasın’a sundu. Proje Kosgeb tarafından yüzlerce proje arasından destek alan projelerden bir tanesi oldu. Esnaf Sanatkarlar Odası başkanlığı tarafından da desteklenme kararı alındı.
image.axd  300x62 Kosgeb Destekli Factoring Projesi: Hızlı Factoring  (Son Çıkan Haberlerimden)

Yatırımcılarında ilgisini çeken iş fikri şöyle;

Piyasada esnaf ve orta ölçekli işletmelerin ellerindeki çekleri gününden önce bozdurma ihtiyaçları, birçoğu açısından sorun oluşturmaktadır.Gerek nakit ihtiyacı, gerekse zamanın önemi açısından bakıldığında, vadesi gelmemiş faturalı çekleri nakde çevirme konusunda piyasalarda derin bir sıkıntı yaşanmaktadır.

Sektörlerdeki bu açığı fark eden iktisat mezunu Acarlı, hizlifactoring.com adlı internet sitesi proje fikrini geliştirdi.Hızlı Factoring , ilk bakışta bir Factoring firmasını andırıyor olsa da aslında çok farklı işleyişi var.

Bir esnaf olduğunuzu düşünün , elinizde vadesi gelmemiş faturalı çekiniz var , nakit ihtiyacınızdan dolayı bunu bozdurmak istiyorsunuz.Factoring ve finans firmalarının listesini çıkarıp tek tek hepsine fax çekersiniz.Ve kendilerine gelen evrakların istihbaratını yapan Factoring firmalarının size cevap vermelerini beklersiniz.

Hızlı Factoring , adından da anlaşılacağı gibi bu işleyişi başlı başına değiştiriyor ve finans piyasasına yepyeni bir konsept getiriyor.Artık bir esnafın yapması gereken çok basit.Önce hizlifactoring.com sitesine 2 dakikada üye oluyorsunuz.Daha sonra sisteme çeki ekliyorsunuz.Çekiniz sadece sistem tarafından onaylanan Factoring firmaları tarafından görülebiliyor.Factoring firmaları anında çekinize teklif gönderiyor.Siz ise gelen teklifleri değerlendiriyorsunuz.Tekliflere online olarak bilgisayarınızın başından cevap gönderiyorsunuz ve anlaşmaya varıyorsunuz.Tüm bunlar en geç 10 dakika içersinde olup bitiyor.

Kosgeb’in girişimcilik destek kurslarına başvuran binlerce proje arasından seçilenlerle birlikte kursu tamamlayıp sertifikayı alan Alper Acarlı , projesiyle destek almaya hak kazandı.Aynı zamanda bu proje tek başına birinci seçildi.Sitede Kosgeb logosunu görmekte mümkün.Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar odasıda projeye tanıtım ve röportajlar açısından destek veriyor.Büyük ölçekli birkaç yatırım firmasıda Alper Acarlı ile görüşmeler halinde.

Girişim Haber ekibi olarak Hızlı Factoring projesine başarılar diliyor, siz değerli okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

http://www.girisimhaber.com/post/2011/02/13/Kosgeb-Destekli-Factoring-Projesi-Hizli-Factoring.aspx

Bu yazı Anasayfa, Girişimcilik kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>