İyi Bir Girişimci İyi Bir Satışçı da Olmalı !

36849281 İyi Bir Girişimci İyi Bir Satışçı da Olmalı !İyi bir fikriniz olabilir. Çok farklı bir ürün piyasaya sürecek olabilirsiniz. Bunun yanında son derece risk alabilme yeteneği gelişmiş işletmecide olabilirsiniz. Ama iyi bir satışçı değilseniz bunlar tek başına işe yaramaz. Artık 21. Yüzyıl ekonomisi satış üzerine kurulmuş bir ekonomidir. İçinde bulunduğumuz tüketim toplumunda ürün çeşitleri markalar o kadar fazlalaştı ki artık kişiler alışverişlerini ya marka bağlılığıyla sürdürmekte ya da bireysel satış temsilcilerinin, onlara sergiledikleri yaklaşımlarıyla, ürünü alma konusunda karar vermektedirler.
Girişimci kişilerin kafasında oluştuğu gibi illa da bir ürün satacak değildir. Girişimci çok farklı şeylerde satabilir. Mesela bir kişiye herhangi projeyi veya bir fikri pazarlayabilir. Bu konuda insanları ikna etmeye çalışabilir. Ya da şirketine yeni hissedarlar alacaktır, şirketini daha katma değerli satmak için, potansiyel ortaklara firmasını pazarlayabilir. İşte bu noktada ikna gücüde satış kabiliyetine girmektedir.
Emin olun ki! Herkes her noktada her gün bir şeyler satıyor. Düşünürler fikrini, politikacılar görüşünü, şirketler ürününü vs. ve bu satış döngüsü de günden güne de artıyor. işte biz ancak iyi bir satışçı olabilirsek şirketimizi daha değişik boyutta ilerlemesiniz sağlayabiliriz. Ama bunu unutmayın ki iyi bir satışçı olmanız için firmanız ve ürününüzden önce müşteriye ilk önce kendinizi satmanız gerekmektedir. Karşınızdaki kişiye kendinizi sevdirin. Sonra göreceksiniz işler ne kadar kolaylaşacak.
Satma konusunda hiçbir zaman bir girişimci ve satışçı olarak ürününüzü satmaya uğraşmayın. Sadece insanlara ürünü veya fikri almak için ortam hazırlayın. Çünkü insanlar birilerinin kendilerine bir şeyi dayatmalarından hoşlanmazlar, ancak onu siz konuşmalarınız, davranışlarınız, hareketlerinizle bu ortamı hazırlayarak satışınızı yapabilirsiniz.
“Kendinizi sevdirin fiyatın o kadar da önemli olmadığını göreceksiniz”
Alper ACARLI

Bu yazı Anasayfa, Satış Pazarlama kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>