Hayatta Hiçbir Şeyi “Yapmıyacağım” Demiyeceksin !

 Hayatta Hiçbir Şeyi “Yapmıyacağım” Demiyeceksin !Ne çok “Yapmıyacağım” dediğim şeyleri yaptım. Ne çok çizdiğim çizgilerin ötesine geçtim. Hayatın insanı büyük bir toz bulutu gibi sürüklediğini ne çabuk unuttum.
Bilmiyorum!
Sanırım sonunda “Düşüncelerimde düştüğüm hataların, gerçekliğinde buldum kendimi !
İnsan kendine bir hayat yolu çizer, bu yolda ilerlerken kesin ve kati yapmayacağı şeyleri ajandasına not eder ve üstünü de kırmızı kalemle çizer. Ama öyle bir an gelir ki ajandasındaki üstü kırmızı çizilmiş notlara bakar, ama göremez. Bir anda o hatanın tam ortasında bulur kendini. Hele ki karşılaştığı tatlı bir hata olmasın . Uyuşturucu gibi girer kanına kural, çizgi, duruş hepsi karşısında erir gider. Dalıverir o beyhude alemin karanlıklarına.
Öyle bir durum gelir ki sonunda, o düştüğü durum ona öyle bir okkalı bir tokat atar ki, feleği şaşırır, nerdeyse bir daha iflah olamayacak hale gelir.

01/08/2011

Bu yazı Anasayfa, Makale kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>